Хустська спецшкола інтернат

5 грудня  психологом школи був проведений тренінг на тему: «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!», приурочений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Психолог ознайомив присутніх з історією виникнення цієї страшної хвороби, зокрема, з вченими - першовідкривачами вірусу ВІЛ, статистичними даними по темпах поширення СНІДу.

Інформаційне повідомлення про різницю ВІЛ та СНІД дало можливість сформувати уявлення учнів про вірус імуннодефіциту та особливості синдрому набутого імунного дефіциту. Закріпленням цим знань було виконання завдання «Асоціативний ряд», де учні самостійно працювали над розшифруванням цих двох складних понять.

Не менш важливим етапом ознайомлення з поняттям ВІЛ/СНІД було повідомлення про шляхи передачі ВІЛ, а саме: через кров, при статевих контактах та від матері до дитини. Також відбулося ознайомлення з неможливостями  передачі ВІЛ, а саме: через рукостискання, поцілунки, обійми, спільний душ, вкуси комарів та багато іниших шляхів.

Учасники тренінгу були ознайомлені з можливими ситуаціями, де їх може чатувати небезпека ВІЛ  - інфікування, а саме:  користування чужими  предметами особистої гігієни, де може залишатися кров; потрапляння через ранки  або подряпини крові хворої людини; порушення стерилізації інструментів  під час переливання крові,  стоматологічного огляду  чи іншого медичного огляду. Було наголошено на неможливість контактів з катерогією «групи ризику» ВІЛ – інфікування  - наркозалежними людьми.

Насамкінець відбувся обмін думками та враженнями учасників тренінгу, де всіх присутніх об’єднала спільна думка – краще бути озброєними необхідними занннями, чим бути беззахисними перед ВІЛ/СНІД.

Методична робота

Реабілітаційна робота

Сторінка психолога

Виховна робота