Хустська спецшкола інтернат

11 жовтня психолог школи провів психологічну просвіту серед батьків учнів 1 класу на тему: «Батьківська допомога як необхідна умова успішної адаптації першокласників». Метою даних батьківських зборів було підвищення психолого-педагогічної грамотності батьків з питань адаптації першокласників до навчання у школі; усвідомлення батьками важливості успішного проходження адаптаційного періоду першокласниками для подальшого шкільного навчання та власної відповідальності за створення сприятливих умов для цього; формування мотивації на покращення взаємовідносин між батьками та дітьми.

Батьківське обговорення почалось з виконання вправи «Спогади про школу», що дало можливість згадати батькам про їх перші враження про шкільне життя, зануритись у свої шкільні переживання. Батьки підводяться до  висновку, що надзвичайно важливі в адаптаційний період родина, батьки. Батькам потрібно надавати дитині психологічну підтримку. У школі у дитини все складеться добре, тому що поряд будуть люблячі батьки – готові підтримати, допомогти і разом радіти шкільним досягненням.

За допомогою групової взаємодії: «Портрет першокласника», батьки під керівництвом психолога розглянули головні індивідуальні та вікові особливості школярів, що почали свій старт шкільного життя. Після групового обговорення учасники повідомили, які особливості допоможуть успішно адаптуватися першокласнику, а які – ускладнюватимуть адаптацію, що дало можливість усвідомити шляхи попередження шкільної дезадаптованості.

Вправа-підсумок: «Реалізовані очікування» підвела батьків до висновку, що багато залежить саме від них, від їх підходу у вихованні дітей та щоденної підтримки своїх маленьких першокласників.

Методична робота

Реабілітаційна робота

Сторінка психолога

Виховна робота