Хустська спецшкола інтернат

Цьогоріч всеукраїнський місячник шкільних бібліотек був присвячений проблемі краєзнавства.

Розроблені шкільним бібліотекарем заходи сприяли пробудженню у школярів інтересу до історії, культури та  літератури рідного краю, розширили знання про відомих краян, традиції та звичаї закарпатців. Всі заходи були спрямовані на поглиблення пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, сприяли пробудженню в них почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї батьківщини.

Книжково-ілюстративний куточок «Україна – наша Батьківщина» допоміг вихованцям повторити та розширити свої знання про рідну країну: державні та народні символи, адміністративний розподіл, природні зони та багатства.

Під час бібліотечного уроку про традиції українців вихованці оглянули виставку в бібліотеці й поділилися враженнями від побаченого та розповіли про традиції святкування Різдва, Великодня, весілля в своїх селах та улюблені заняття краян.

Ознайомлення з літературою Закарпаття було цікавим для десятикласників. Разом ми пригадали відомих письменників та поетів Закарпаття минулого та сьогодення: Д.Вакарова, В.Вовчка, П.Скунця, В.Ладижця, С.Жупанина, Л.Повх, Д.Кешелю, Х.Кериту, В.Шкірю та інших. Учням було продемонстровано їх книги.

 

Книжкова виставка «Наш рідний Хуст» привабила вихованців школи. З допомогою книг «Наш Хуст», «Хуст над Тисою» читачі більше дізнаються про історію нашого краю, відомих  людей освіти, літератури, мистецтва та інших творців, відкриваючи для себе чарівні куточки Хустщини.

Хустщина пишається виробами з лози жителів с.Іза, страусиною та буйволячою фермами, унікальними виробами з сиру с.Н.Селище.

 

Цікавим і веселим видався бібліотечний урок «Діалекти краю». Учні здійснювали переклади з української на мову рідного села і посміялись над уривками з книжок П.Чучки «Деца у нотаря» та О.Попович «Най ся не приказує». У ході всіх заходів намагалися називати людей та місця Закарпаття, які відомі в Україні та світі.

Методична робота

Реабілітаційна робота

Сторінка психолога

Виховна робота