Хустська спецшкола інтернат

З 20 по 26 вересня наша школа відзначала Міжнародний тиждень жестової мови, показуючи всім, що жестова мова - це круто, це модно, це цікаво і необхідно людям з вадами слуху.

Вчителька жестової мови Брикун В.О. разом учнями та педагогом - організатором Літун О.І. розробили низку заходів на кожний день тижня, щоб прожити їх максимально насичено та з користю для всіх.

Почали з оформлення інформаційно – пізнавального стенду, на якому були представлені плакати з жестами, книги – жестівники та посібники навчально – розвивального характеру.

Наступного дня, у вівторок, продовжили свято грою «Поле чудес», де вихованці з захопленням давали відповіді на заковиристі запитання вікторини. У середу кожний клас виборював переможні місця на конкурсі перекладачів  жестової мови. Вікторією Олександрівною були розроблені різнопланові тексти різноманітної тематики і важкості, починаючи з 5- го по 12-ті класи.

Учні відчували себе справжніми перекладачами, виходячи до дошки і  перекладаючи тексти калькованою жестовою мовою. Четвер пройшов у дусі творчих напрацювань  гуртків «Пантоміма» і «Музичного оркестру».

І знову Плешинець Євгенія, учениця 12 класу показала свій неймовірний артистичний талант, зігравши в інсценівці «Дружба» головну роль, та несподіваним виконанням жестової пісні Джамали «Очима». Також відзначився учень 10 –го класу Смекалюк Олександр, який виступив в оригінальному образі веселого бубняра.

Тиждень жестової мови пройшов надзвичайно жваво та продуктивно. Учні збагатили та розширили свій жестовий словник, удосконалили  практичні навички з перекладу на жестову мову, вчилися розкутості та комунікабельності. А позитивні емоції, як відомо  надихають на творчість. І ось за цей тиждень, у лоні нашої школи народився гімн, присвячений УЖМ:

 

Гімн УЖМ

І

Мово рідна, мово мила,

Скільки теплих, ніжних рук,

Розуміти світ навчила,

Серцем чуємо ми звук.

Приспів:

Ми низесенько схиляєм

Наші душі і серця,

Благодаті ми благаєм

Мові в неба і Творця .

ІІ

Нездоланна сила слова,

Кажем ми усім «Привіт!»

 Жестову чудову мову

Знає і шанує світ.

Приспів:

ІІІ

Процвітай, рідненька мово,

Для майбутніх поколінь,

Памятай, як наші школи

 Підняли тебе з колін.

Методична робота

Реабілітаційна робота

Сторінка психолога

Виховна робота